Hakkımızda

img

1980 yılında Çekosan çelik konstriksiyon sanayi ünvanı sitelerde kurulmuş, alüminyum bağlantı elemanları gönye, zıvana ve aksesuarları gibi ürünlerle ticari hayatına başlamıştır.


 

Yapılardaki mimarinin farklılaşması, alüminyumun kullanım alanlarının artması, kemerli ve bombe camlı kapı, pencere ve cephe sistemlerinin uygulanmaya başlanması; kullanılan bu profillerin bükülmesi ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. 1990 yılında imal edilen büküm makinası ve özel kalıpları ile Ankara"da ilk olarak aldoks serisi alüminyum profilleri ve 40x60 demir profile kadar büküm faaliyetlerine başlamıştır.Aynı zamanda bu yıllarda döner kapı çelik konstriksiyonu, mekanizması ve profil bükümlerininde imalatını yaparak alüminyum firmaları ile birlikte Türkiye"deki ilk döner kapıları üretmeye başlamıştır.

 

1998 yılında Çekosan Büküm Sanayi olarak kapasite arttırmış yeni profil ve boru dirsek büküm makinaları ile çalışmalarına devam etmiş, bu makinalar ile farklı sektörlere hitap etmeye başlamıştır. 2004 yılında İvedik Osb"de açılan şube ile ostim ve osb metal firmaları ilede çalışmalarını arttırarak ürün ve müşteri pörtföyünü geliştirmiştir. 2007 yıılında Çekosan Mühendislik Metal Sanayi Ticaret Limited Şirketi ünvanını almıştır. 2007 yılında Cnc 4 toplu silindir makinası ile teknolojik olarakta gelişmeye başlayan firmamız 2010 yılında Cnc Profil büküm makinası ve 2011 yılı itibariyle 2 Adet Cnc Boru bükme makinasını bünyesine dahil etmiştir. Çekosan tecrübeli teknik ve idari personeli ile 21 yıldır yurtiçi ve yurtdışında mobilyadan otomotive, inşaattan makine sektörüne kadar birçok üründe emeği olan bir kuruluştur.